FACEBOOK
Wykryto brak oprogramowania Java, które jest konieczne do rozwiązywania dialogów. Więcej informacji w Pomocy, link do pobrania Javy
Wykryto brak oprogramowania Flash, które jest konieczne do uruchomienia fotolekcji, dyktand, gier, filmów. Więcej informacji w Pomocy, link do pobrania Wtyczki Flash

Wprowadzenie 

 

Bezpłatna nauka języka angielskiego w Twojej bibliotece?

Tak, to możliwe! 

 

Rusza kolejna edycja projektu „Angielski 123 w bibliotece” - biblioteki z całej Polski mogą uzyskać bezpłatny dostęp do kursu e-learningowego angielski123.pl. Dołącz do projektu już dziś i oferuj bezpłatną naukę angielskiego Twoim użytkownikom!

 

Projekt „Angielski 123 w bibliotece” jest prowadzony przez firmę Funmedia, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
 

 

 

 
W każdej chwili mogą wziąć w nim udział wszystkie biblioteki publiczne w Polsce, wyposażone w przynajmniej jeden komputer podłączony do Internetu. Każda z nich otrzyma bezpłatny dostęp do kursu e-learningowego angielski123.pl na wszystkich komputerach do 31 sierpnia 2014r.
 
 
 
 
Mapa przedstawia biblioteki główne oraz ich filie, które brały lub nadal biorą udział w projektach bibliotecznych "FunEnglish w Bibliotece" oraz "Angielski123 w Bibliotece".
Aby sprawdzić, która biblioteka w Twojej okolicy bierze udział w projekcie, prosimy używać funkcji zbliżania. 
 
 
 
 

 

"Wczoraj, jak byłam w Krakowie i obok mnie stali amerykańscy turyści, to mogłam zrozumieć o czym mówią między sobą. To jest bardzo fajne uczucie."

 

"Jedna z naszych kursantek dzięki nauce angielskiego może w końcu porozumieć się ze swoją 6-letnią wnuczką, która od urodzenia wraz z rodzicami mieszka w Anglii."

 
 
 
W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących przystąpienia do projektu zapraszamy do zakładki "Dla Bibliotekarza".
 
 
 
Tutaj możesz przeczytać podsumowanie I edycji projektu Angielski123 w bibliotece: 
 

Dla Bibliotekarza

 

 

„Angielski123 w bibliotece” – interaktywny kurs angielskiego dla dorosłych

 

Na czym polega kurs?

 

Kurs angielski123.pl jest przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych – mogą korzystać z niego już uczniowie ostatnich klas gimnazjum. Jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć w języku angielskim. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

 

To działa już w setkach bibliotek!

 

W pierwszej edycji projektu „Angielski 123 w bibliotece” wzięło udział ponad 400 bibliotek z całej Polski.
Do tej pory z kursu skorzystało w nich ponad 5000 osób (dla każdej z nich utworzono indywidualne konto w serwisie angielski123.pl).

Badanie przeprowadzone po roku funkcjonowania projektu „Angielski 123 w bibliotece” pokazało, że najliczniejszą grupą, która korzystała z kursu w jego pierwszej edycji, były osoby w wieku 46-60 lat.

Wśród odbiorców kursu nie brakowało jednak i osób starszych, powyżej 60. roku życia, ale też z drugiej strony – ludzi młodych.

 

 

 

Jakie korzyści z udziału w projekcie odniesie Twoja biblioteka?

  • doskonały sposób na poszerzenie oferty biblioteki o nową usługę;
  • oszczędność – i dla biblioteki, i dla Twoich użytkowników. Nie musisz kupować książek czy płyt, żeby oferować naukę angielskiego. A Twoi użytkownicy nic nie płacą za dostęp do kursu;
  • budowanie pozytywnego wizerunku - nowoczesnego miejsca, w którym można uczyć się języka angielskiego za pomocą multimediów;
  • znakomita okazja rzecznicza - aby pokazać przedstawicielom samorządu, że Twoja biblioteka jest aktywna i nowoczesna.

Co zyskają Twoi użytkownicy?

  • możliwość bezpłatnej nauki języka angielskiego w atrakcyjnej – multimedialnej formule do 31 sierpnia 2014r;
  • poczucie, że rozwijają się, robią coś ważnego dla siebie
  • lepszą orientację w świecie zdominowanym przez język angielski
  • możliwość komunikowania się z rodziną
  • większe szanse na rynku pracy

 

Wszystkie potrzebne pliki, w tym wzory umów, szablony plakatów, ulotek oraz wzór informacji prasowej są dostępne w Pliki do Pobrania

 

Informacje na temat projektu można uzyskać pod numerem telefonu: 71 307 24 23, lub pisząc na adres mailowy: biblioteki@angielski123.pl

 

 

 

Co należy zrobić, aby przystąpić do projektu Angielski123 w Bibliotece i jak go zorganizować?

 

 

Zanim zaczniemy

 

Co najmniej jeden komputer i umowa z Funmedia!

 

Aby wziąć udział w projekcie, biblioteka musi:

 

1)    posiadać przynajmniej jeden komputer z dostępem do Internetu, oraz słuchawki wraz z mikrofonem. Ważne, aby biblioteka sprawdziła, czy ma zainstalowaną na komputerze odpowiednią wersję przeglądarki internetowej.
W tym celu wystarczy wejść na stronę
www.angielski123.pl gdzie dostępna jest wersja demonstracyjna kursu. Jeżeli uruchomi się on bez żadnych problemów – wówczas przeglądarka jest wystarczająca. Jeżeli nie – na stronie pojawi się komunikat pokazujący, co zrobić, aby zainstalować nowszą wersję przeglądarki lub aplikacji, a następnie uruchomić kurs;

2)    podpisać dwie umowy z firmą Funmedia: umowę o współpracy
i umowę licencyjną
.
Należy je pobrać ze strony, zapisać na komputerze
i uzupełnić
wykropkowane żółte pola. Następnie należy wydrukować po dwa egzemplarze obu umów, podpisać każdy z nich i wysłać pocztą na adres:

 

Funmedia sp. z o.o. 
ul. Kiełczowska 70
51-354 Wrocław 

 

 

Po podpisaniu umów, Funmedia odeśle po jednym egzemplarzu każdej z nich. Wprowadzi także bibliotekę do swojego systemu – biblioteka otrzyma wiadomości e-mail o otrzymaniu dostępu do kursu i do tzw. panelu bibliotekarza, służącego "zarządzaniu" kursem w bibliotece. Od tego momentu można rozpocząć udostępnianie kursu użytkownikom i uczyć się z platformą Angielski123.
Umowy można przysyłac w każdym momencie trwania projektu!

 

Wszystkie potrzebne pliki, w tym wzory umów, szablony plakatów, ulotek oraz wzór informacji prasowej są dostępne w Pliki do Pobrania

 

Jak zorganizować kurs w Twojej bibliotece?

 

Pamiętaj – nie musisz znać języka angielskiego, aby udostępniać kurs angielski123.pl w Twojej bibliotece. Nie musisz też organizować specjalnych zajęć – każdy uczestnik kursu może uczyć się angielskiego samodzielnie: we własnym rytmie, w dowolnym czasie. Wystarczy do tego komputer z dostępem do Internetu, mikrofon i słuchawki.

Warto jednak na samym początku pokazać uczestnikom, na czym polega kurs i w jaki sposób korzystać z platformy e-learningowej. Zaproś uczestników na spotkanie informacyjne – opowiedz o kursie wykorzystując prezentację – gdzie krok po kroku wyjaśnione jest, jak uczyć się angielskiego z angielski123.pl.

 


Zanim jednak będziesz prowadzić zajęcia z angielskiego, rozpromuj go w swojej okolicy!!!

 

 

Jak przeprowadzić spotknie?

 

- Na początku spotkania warto krótko poinformować, na czym będzie polegało, ile potrwa i jakie są jego zasady.

- Do przeprowadzenia spotkań służy prezentacja. Zawierają wszystkie niezbędne wskazówki dla uczestników spotkania i krok po kroku przeprowadzają przez jego kolejne etapy.

 

Jak motywować do nauki?

 

Systematyczność – to największe wyzwanie projektu „Angielski 123 w bibliotece”. Jak sprawić, aby kursanci uczyli się regularnie? Aby nie rezygnowali z nauki po kilku – a nawet kilkunastu zajęciach, ale żeby ukończyli cały kurs? Oczywiście wiele zależy od samych uczestników – od tego jak bardzo są zdeterminowani, żeby nauczyć się języka. Ale można podtrzymywać ich zainteresowanie kursem i nauką – dowiedz się, jakie są na to sposoby przechodząc do PLIKI DO POBRANIA.

 

Sprawdź, jak pochwalić się kursem!

 

Udział w projekcie i oferowanie bezpłatnej nauki angielskiego to ogromny sukces Twojej biblioteki! Zadbaj, aby dowiedzieli się o nim także przedstawiciele samorządu. Wykorzystaj do tego ten materiał.

W PLIKI DO POBRANIA znajdziesz materiały, które możesz wykorzystać w komunikacji z samorządem: między innymi szablon prezentacji na radę gminy i szablon listu do przedstawicieli samorządu.

 

Informacje na temat projektu można uzyskać pod numerem telefonu: 71 307 24 23, lub pisząc na adres mailowy: biblioteki@angielski123.pl

 

 

 

Kogo zachęcać do nauki angielskiego?

 

Specjaliści od komunikacji i public relations lubią powtarzać, że jeżeli mówisz do wszystkich – mówisz do nikogo. Jak zatem dotrzeć z informacją o kursie angielskiego w bibliotece do rozległej grupy potencjalnych zainteresowanych? Jak wybrać odbiorców kursu? Nasza propozycja jest bardzo prosta! Promuj kurs odwołując się nie do określonych grup (młodsi, starsi, bezrobotni, etc.), ale w odniesieniu do konkretnych potrzeb: 

 

1) Potrzeba kontaktu z rodziną mieszkającą za granicą i nieznającą polskiego. 

Możliwość porozumiewania się po angielsku z zięciem będącym obcokrajowcem czy z wnukami nieznającymi polskiego to bardzo silna motywacja do nauki! A znajomość nawet podstaw angielskiego przynosi w tym wypadku nie tylko ogromną satysfakcję,  ale wręcz przyczynia się do zbudowania więzi rodzinnych. 

 

 

"Jedna z naszych kursantek dzięki nauce j. angielskiego może w końcu porozuwmieć się ze swoją 6-letnią wnuczką, która od urodzenia wraz z rodzicami mieszka w Anglii."

 

2) Potrzeba wyjazdu na wakacje za granicę lub wyjazdu do rodziny.

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na wakacje do Grecji, Turcji czy do Bułgarii. W każdym z tych miejsc najłatwiej komunikować się właśnie w języku angielskim. Znajomość języka przyda się także w przypadku wizyty u rodziny mieszkającej za granicą – gdy trzeba zrobić zakupy czy po prostu zapytać o drogę. Tu podstawy angielskiego będą niezwykle przydatne! 

 

3) Potrzeba znalezienia nowej pracy (zarówno w kraju, jak i zagranicą) lub zdobycia nowych kwalifikacji.

Nauka angielskiego to znakomity sposób na zdobycie nowych kwalifikacji, co z kolei może ułatwić znalezienie lepszej pracy. Znajomość języka przyda się też szczególnie tym osobom, które planują wyjazd do pracy za granicę – po przejściu czterech poziomów kursu nauczą się podstaw komunikowania w języku angielskim.

 

"Poszukująca pracy młoda dziewczyna przychodziła regularnie dwa razy w tygodniu na kurs z mocnym postanowieniem poznania podstaw języka. Podczas nauki robiła liczne notatki. Po jakimś czasie przestała przychodzić, dostaliśmy od niej informację, że otrzymała pracę, a elementem decydującym o przyjęciu była znajomość języka angielskiego w stopniu podstawowym."

 

4) Potrzeba zagospodarowania wolnego czasu i samorealizacji  (szczególnie w przypadku osób, które są już na emeryturze).

Nauka angielskiego to także znakomity sposób, aby wreszcie "zrobić coś dla siebie". Szczególnie dla osób, która mają więcej wolnego czasu – np. są już na emeryturze. Kurs angielskiego może być wówczas sposobem na ćwiczenia pamięci, a nawet pretekstem do wyjścia z domu. Jest czymś, co sprawia, że ludzie czują się pewniej, są z siebie zadowoleni.

 

 

"Dzięki nauce języka angielskiego jeden emeryt zaczął regularnie wychodzić z domu i spotykac się z ludźmi."

 

5) Potrzeba rozumienia otaczającej rzeczywistości – tego, co mówią w telewizji, co można znaleźć w Internecie.

Angielski jest obecny wszędzie: w telewizji, w radiu, w Internecie, na produktach w sklepie spożywczym czy w naszym codziennym języku (szczególnie w przypadku młodych ludzi). Znajomość jego podstaw ułatwia więc „odnalezienie się” w tej przesyconej angielszczyzną rzeczywistości.

Teraz to nawet trudno kupić jogurt, który by nie miał napisów po angielsku. Wszędzie są angielskie napisy, wszędzie się słyszy ten język.

 

"Teraz to nawet trudno kupić jogurt, który by nie miał napisów po angielsku."

 

Poniżej niezbędna lista plików do pobrania (aby zapisać dokumenty należy kliknąć w poszczególny tekst)

 

Umowy zgłoszeniowe na II edycję programu do 31 sierpnia 2014r:

Materiały przygotowawcze:

Materiały promocyjne:


O metodzie

Całość kursu została przygotowana w oparciu o autorską metodę opracowaną przez międzynarodowy zespół językowy. Pracom zespołu przewodniczył Krzysztof Wojewodzic - 4-krotny stypendysta Ministerstwa Nauki i  szkolnictwa Wyższego oraz stypendysta British Psychological Society za badania w dziedzinie dydaktyki. 

Angielski123.pl został tak skonstruowany, aby jego użytkownik przyswajał język angielski w najbardziej naturalny sposób, czyli uczył się “myśleć po angielsku”.

Tworząc Angielski123.pl skorzystano z wieloletnich doświadczeń
z pracy nad tworzeniem interaktywnych i skutecznych rozwiązań edukacyjnych. Wszystkie materiały zostały przygotowane
i przeanalizowane pod kątem metodycznym, tak aby sposób nauki odpowiadał potrzebom początkujących i średniozaawansowanych użytkowników języka angielskiego.

Warto dodać, że twórcy angielski123.pl otrzymali w tym roku przestiżowe wyróżnienie, certyfikat jakości European Language Label za rok 2011 oraz 2012. ELL jest przyznawany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji dla projektów wyróżniających się innowacyjnością oraz wysoką jakością wykonania.

 

Funmedia sp. z o.o. jest także autorem pierwszego w Polsce internetowego podręcznika do języka angielskiego, który otrzymał pozytywną recenzje Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

 


Angielski123.pl jest jedynym w Polsce, w pełni kompleksowym kursem nauczania języka angielskiego o charakterze internetowego podręcznika.

 

 

 

O nas

Angielski123 - interaktywny kurs przygotowany przez firmę Funmedia, która:

Funenglish

  

  • jest liderem na rynku nowoczesnych multimediów w zakresie nauczania języków,
  • jako pierwsza w Polsce otrzymała akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej dla internetowego podręcznika do nauki angielskiego,
  • dostarcza 800 szkołom w całej Polsce platformy e-learningowe,
  • realizuje program "FunEnglish w Bibliotece" współpracując na tym polu z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Obecnie udostępnia platformę multimedialną 900 bibliotekom w całej Polsce,
  • stworzyła bestsellerowe produkty – kurs angielskiego dla dzieci w wieku 6-12 lat (FunEnglish.pl) oraz dla dorosłych (angielski123.pl, niemiecki123.pl, czytaj123.pl),
  • współtworzy program "Szkoła z Klasą 2.0.",
  • funkcjonuje na rynkach w Polsce, Austrii, Niemczech, w Hiszpanii i Meksyku
 
 
 

Wśród naszych Partnerów znajdują się m. in.:
 
  • Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, w której wybranych filiach udostępniamy oprogramowanie do nauki języka angielskiego.

  • Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
    (w ramach Programu Rozwoju Bibliotek) - prawie1000 bibliotek w całej Polsce

  • Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu

 

 

Dodatkowo, Funmedia sp. z o.o. współpracuje z kilkudziesięcioma szkołami językowymi, które korzystają z licencji na produkty firmy w swojej codziennej pracy.

 

 

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, sugestii lub opinii na temat Angielski123.pl zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 

Adres e-mail: biblioteki@angielski123.pl

Telefon kontaktowy: +48 71 307 24 23

 

 

Informacje na stronie mają charakter archiwalny Lerni Funenglish